Drugie życie rzeczy

Drugie Życie Rzeczy to projekt stworzony przez naszych młodych wolontariuszy, dla których ważne są dwie sprawy: pomoc innym i ekologia. W ten sposób powstał projekt „Drugie życie rzeczy”, czyli edukacyjne działania dla seniorów (+55), podczas których wspólnie decydować będziemy o to, co jest dobre dla środowiska.

W ramach projektu wszystkim chętnym seniorom możemy zaproponować:

  1. Warsztaty kreatywne, podczas których wykorzystamy przedmioty z naszych domów, nadając im drugie życie. Każde spotkanie będzie miało temat przewodni: plastik, papier, szkło albo tekstylia.
  2. Krótkie (dosłownie 30-minutowe) warsztaty teoretyczne z ekologii, poprzedzające warsztaty kreatywne. Porozmawiamy o tym jak segregować odpady oraz sprzedamy wam parę wskazówek jak ponownie używać tworzyw.
  3. Udział w wystawie prac ekologicznych, które stworzymy wspólnie podczas warsztatów. Każdy, kto taką pracę stworzy, będzie mógł ją wystawić na sam koniec projektu. Kilka prac znajdzie się również, w opracowanej przez nas broszurze.

Jak wziąć udział w projekcie?
Wystarczy się do nas zgłosić, a możliwości jest kilka.

1) Telefonicznie: 603811156
2) Mailowo: aktywni.eu@op.pl
3) Osobiście: ul. Sienkiewicza 55

Warunkiem do tego, by wziąć udział w projekcie, jest wypełnienie krótkiego formularza, który dostępny jest TUTAJ. Formularz możecie otrzymać również w naszym biurze.

Działanie „Drugie życie rzeczy” jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.