Być zdrowym jak senior!

Stowarzyszenie Aktywni.eu bierze udział w projekcie „Być zdrowym jak senior!”. Pięciu młodych wolontariuszy postanowiło pozyskać fundusze na ich pomysł. Bartek, Michał, Artur, Martyna i Marek są łódzkimi dobrymi duszami.

Są oni pomysłodawcami projektu „Być zdrowym jak senior!”. Wspólnie z nami napisali wniosek i pozyskali fundusze na jego realizację. A teraz zajmują się jego realizacją. Projekt ma przede wszystkim na celu zwiększenie zaangażowania ludzi młodych w problemy społeczeństwa. Piątka naszych wspaniałych wolontariuszy postanowiło walczyć z wykluczeniem cyfrowym osób starszych w obszarze dbania o zdrowie. Obecnie za pomocą Internetu i smartfona jesteśmy w stanie się umówić do lekarza, odbyć wizytę, zrealizować receptę, monitorować na bieżąco historię swojego zdrowia. Osoby starsze nie są w stu procentach przystosowane do cyfrowej rewolucji świecie zdrowia. Obszar zdrowia/opieki i pielęgnacji oraz obszar cyfrowych urządzeń to są najpilniejsze potrzeby seniorów, jeśli chodzi o pomoc i edukację. Dostarczane są narzędzia takie jak Moje Internetowe Konto Pacjenta czy aplikacje, służące do monitorowania leków i ich przyjmowania. Niestety seniorzy nie wiedzą, jak z nich korzystać. Nasza młodzież postanowiła pomóc w rozwiązaniu tego problemu, dla lokalnych seniorów. W ramach projektu przeprowadzone zostaną konsultacje (ok. 200 godzin), warsztaty oraz powstanie specjalna publikacja edukacyjna, która będzie pomocna przy samodzielnej edukacji.

 

Efektem projektu ma być wzrost wiedzy i kompetencji cyfrowych u seniorów, które wykorzystają do dbania o własne zdrowie. Dzięki naszemu projektowi seniorzy będą potrafili zrealizować receptę on-line, odbyć wizytę on-line, korzystać z aplikacji mobilnych, monitorujących nasz stan zdrowia, przyjmowanie leków, itd. Projekt przyczyni się także pozytywnie do wzrostu ogólnych kompetencji cyfrowych, co przełoży się na także na przyczynienie się do cyfrowej i mobilnej transformacji społeczeństwa.

Senior, biorąc udział w projekcie, będzie mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z obsługi smartfona, podczas których nauczymy korzystać seniora z Internetowego Konta Pacjenta, realizować recepty, umawiać się on-line, szukać lekarzy, itd. Po korepetycjach, uczestnicy projektu mogą liczyć na warsztaty z trenerami, twórcami aplikacji, lekarzami, itd. Na koniec zostaną wyposażeni w narzędzie – publikację, dzięki której będą mogli samodzielnie poszerzać wiedzę lub wdrażać w życie umiejętności, zdobyte na zajęciach.

Wszystkie chętne organizacje oraz seniorów zapraszamy do kontaktu:  telefonicznie 506118127 lub mailowo aktywni.eu@op.pl

Projekt jest finansowany ze środków budżetu Unii Europejskiej, w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.