„Centrum Rzemiosła Seniorów” – warsztaty string art

String Art to po polsku Sztuka Nici. Deska, gwoździe i nici – tylko tyle potrzebujesz, żeby rozpocząć tę przygodę. W tej technice malujemy obrazy bez użycia farb. Daje to wyobraźni nieskończone możliwości, bo każda praca może powstać na kilka sposobów. String Art wywodzi się z haftu matematycznego, jest znany w Polsce od wielu lat. String art to technika wyplatania obrazów z nici, włóczki lub muliny na drewnie, ścianie, papierze. Technika ta polega na stworzeniu konturów obrazu za pomocą wbitych w daną powierzchnię gwoździ. Kontury można stworzyć przykładając do powierzchni szablon lub rysując wzór.

Uczestnicy projektu tworzyli techniką string art kompozycje na desce. 

Poniżej fotorelacja z warsztatów. 

 

Projekt „Centrum Rzemiosła Seniorów” o numerze 2023-2-PL01-ESC30-SOL-000167700 jest finansowany przez Unię Europejską, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności. 

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają
poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.