Publikacja „Jak dbać o własne zdrowie, wykorzystując do tego cyfrowe narzędzia? Poradnik dla seniorów.

W ramach projektu “Być zdrowym jak senior” pięcioro młodych inicjatorów stworzyło publikację “Jak zadbać o własne zdrowie, wykorzystując do tego cyfrowe narzędzia? Poradnik dla seniorów.” Projekt jest realizowany w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności. Dzięki młodym inicjatorom zdobyliśmy środki na realizację pomysłów na rzecz lokalnej społeczności. Grupą docelową projektu są osoby w wieku 60+ z regionu łódzkiego.

Publikacja jest pigułką wiedzy na temat korzystania z narzędzi internetowych w celu zadbania o swoje zdrowie takich jak portal Znanylekarz.pl, Internetowe Konto Pacjenta. W środku znajdują się szczegółowe instrukcję, które przeprowadzą krok po kroku przez każdy etap. W części dotyczącej Internetowego Konta Pacjenta znajduje się opis w jaki sposób uzyskać dostęp, jak zalogować się poprzez Profil Zaufany, jak korzystać z e-skierowań, e-recept. Cześć dotyczącej portalu Znanylekarz.pl można znależć instrukcję jak poruszać się po portalu oraz jak umówić się na wizytę lekarską.

Chcemy dbać nie tylko o seniorów, rozwój lokalny ale też o ekologię w związku z tym dostęp do publikacji można uzyskać za pomocą koduQR. Związane jest to z oszczędzaniem papieru i nie marnowaniem cennych zasobów. Jeśli jesteś seniorem i czytasz nasz wpisa pewnie zastanawiasz a co to jest ten QR kod. Wyszliśmy na przeciw i stworzyliśmy również szczegółową instrukcję jak można pobrać  publikację na swój telefon po zeskanowaniu koduQR.

Zapraszamy do ściągania i korzystania z publikacji!