„Uwaga na zdrowie” – podręcznik z ćwiczeniami

Zapraszamy do zapoznania się z zestawem ćwiczeń opisanym w podręczniku „Skuteczne ćwiczenia dla utrzymania witalności”, który pomoże rozpocząć korzystną dla zdrowia podróż.

https://drive.google.com/file/d/19mHpteNw1uLhRw45KqoV7rA4UE5PtR-0/view?usp=sharing

W dzisiejszym świecie, gdzie szybkie tempo życia często utrudnia utrzymanie aktywności, wielu z nas może zauważyć, że stajemy się mniej aktywni. Czy zastanawiasz się, jak poprawić swoje zdrowie, zyskać więcej energii i czerpać większą radość z życia? Jeśli tak, to czas, abyś skierował/a swoją uwagę na aktywność fizyczną. Aktywność fizyczna stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia, przynosząc liczne korzyści dla osób w każdego wieku. Regularne ćwiczenia są nieodzowne dla utrzymania siły mięśniowej, elastyczności i ogólnej sprawności fizycznej, co wpływa na zachowanie niezależności w codziennym życiu. Ponadto, korzystny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie serca, krążenie krwi, kości, stawy i funkcje mózgu jest niezaprzeczalny. Warto zaznaczyć, że nie trzeba angażować się w intensywne treningi, aby czerpać korzyści z aktywności fizycznej. Kluczem jest regularne wykonywanie łagodnych ćwiczeń, dostosowanych do własnego poziomu kondycji i stanu zdrowia.

Pamiętaj, że każdy ma indywidualny poziom sprawności fizycznej, i porównywanie się do innych nie ma sensu. Kluczowe jest słuchanie swojego ciała i dostosowywanie aktywności do własnych możliwości. Dlatego, nie zwlekaj! Aktywność fizyczna to inwestycja w Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Zacznij już dziś i odkryj korzyści, jakie przynosi aktywność ruchowa.

Podręcznik „Skuteczne ćwiczenia dla utrzymania witalności” został przygotowany w ramach projektu „Uwaga na zdrowie” realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywni eu., dofinansowanego ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.