Zakończenie projektu “ Być zdrowym jak senior”.

W czerwcu zakończyliśmy kolejny projekt dla seniorów z regionu Łódzkiego. Projekt jest realizowany w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności. Projekt był inicjatywą pięciorga młodych studentów, którzy zauważyli, że seniorzy mniej sprawnie radzą sobie z nowymi technologiami niż osoby młode. Związku z tym stworzyli projekt edukacyjno-profilaktyczny, który włącza seniorów w internetową rzeczywistość, która nas otacza.

Głównym celem projektu był wzrost wiedzy dotyczącej dbania o własne zdrowie przez internet oraz zwiększenie kompetencji cyfrowych. W ramach projektu udało nam się zrealizować:

  • 14 warsztatów z obsługi laptopów i komputerów w kontekście dbania o swoje zdrowie w trzech miejscowościach Łodzi, Poddębicach i Koluszkach dla 123 seniorów;
  • 196 godzin konsultacji indywidualnych konsultacji dla 60 seniorów, którzy uczyli się min. obsługi skrzynki mailowe, obsługi aplikacji, płatności elektronicznych, robienia zakupów przez internet, obsługi aplikacji mojeIKP, portalu Znanylekarz.pl, oraz obsługi narzędzi do rozmów wideo;
  • 2 publikację edukacyjno-profilaktyczne.

Poniżej można zapoznać się z fotorelacją z projektu. Dziękujemy seniorom za udział w projekcie i zapraszamy do udziału w kolejnych projektach, o których będziemy informować!

Konsultacje-12

Zdjęcie 1 z 3