„Centrum Rzemiosła Seniorów” – warsztaty decupage

Decoupage to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek (tak – takich samych, jak te, które wykorzystujesz przy stole) na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Efekt, jaki daje ta technika, ma przypominać wzory malowane pędzlem. Decoupage nazywany jest czasem również metodą serwetkową.

Ogromną zaletą tej techniki jest to, że w bardzo prosty sposób, nawet bez szczególnych umiejętności plastycznych, pozwala stworzyć coś pięknego, co z przyjemnością postawisz np. na komodzie w swoim salonie. Nie bez powodu decoupage jest jedną z najpopularniejszych i najprężniej rozwijających się gałęzi rękodzielnictwa.

Uczestnicy projektu ozdabiali drewniane pudełka dzięki czemu zyskały one niepowtarzalny, unikalny wygląd. 

Poniżej fotorelacja z warsztatów. 

Projekt „Centrum Rzemiosła Seniorów” o numerze 2023-2-PL01-ESC30-SOL-000167700 jest finansowany przez Unię Europejską, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności. 

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają
poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.