W zdrowym ciele, zdrowy duch! – Zakończenie projektu

Nowy rok to nowe otwarcie, ale także i czas podsumowań. My chcieliśmy podsumować projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”. Jest to projekt realizowany w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Więcej o programie przeczytacie pod tym linkiem. Pozyskaniem funduszy na ten projekt oraz jego realizacją zajmowała się piątka naszych młodych wolontariuszy, którzy chcą działać aktywnie na rzecz swojego lokalnego społeczeństwa.

Celem projektu była aktywizacja fizyczna i psychiczna seniorów poprzez cykliczne warsztaty i wydarzenia. W ramach projektu organizowaliśmy zajęcia z aktywności fizycznej z profesjonalnym fizjoterapeutą; manualne warsztaty ekologiczne, podczas których nadawaliśmy drugie życie rzeczom i zgłębialiśmy sekrety takich pojęć jak recykling czy zero waste; wspólnie spacerowaliśmy po łódzkich parkach, lasach i osiedlach z lokalnymi przewodnikami.

W projekcie udział wzięło 63 seniorów. Przeprowadziliśmy 27 warsztatów aktywności fizycznej dla 45 seniorów oraz 16 warsztatów ekologicznych dla 40 seniorów, a także zorganizowaliśmy następujące wycieczki:

a) Spacer po parku 3 maja w Łodzi z trenerem, podczas którego seniorzy uczyli się prawidłowej techniki używania kijków do nordic walking.

b) Spacer po łódzkiej Palmiarni z przewodnikiem, podczas którego zapoznawaliśmy się z roślinnością z całego świata.

c) Spacer po Księżym Młynie, podczas którego zgłębialiśmy wiedzę na temat fabrycznego charakteru miasta oraz zajrzeliśmy do Muzeum Pałac Herbsta.

d) Spacer po Parku Źródliska, najciekawszym łódzkim parku, na koniec którego na seniorów czekała słodka niespodzianka w postaci poczęstunku w kawiarni Tubajka.

Poniżej znajduje się relacja fotograficzna z przeprowadzonego projektu. Dziękujemy wszystkim seniorom za udział w projekcie! Nasi wolontariusze mają wiele pomysłów, dlatego do zobaczenia wkrótce!