„Seniorze, na zdrowie!” – info edukacyjne

🚰💧Czy wiedzieliście jak ważne jest spożywanie wody?

✍🏻 Nasz organizm działa jak jedna wielka machina, która składa się w około 80% z wody, dlatego tak ważne jest dostarczanie jest jemu tego płynu z uwagi na jego odpowiednie działanie. Poniżej znajdziecie trzy fakty, które być może będą dla Was nowe🤔

1️⃣ Woda wspiera funkcjonowanie stawów. Nie, nie jest to mit, ponieważ jest ona składnikiem płynu stawowego, co jest istotne dla ich prawidłowego działania.

2️⃣ Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia jest kluczowe dla funkcji, komórek, tkanek i narządów.

3️⃣ Woda składa się z wielu minerałów, które są niezbędne do życia, dlatego też pomaga ona utrzymanie równowagi elektrolitowej.

Spokojnie więc możemy nazwać wodę cieczą życia. 

Pamiętajcie koniecznie o korzystaniu z podręcznika i życzymy Wam seniorzy, na zdrowie!

Projekt „Seniorze, na zdrowie” o numerze 2023-1-PL01-ESC30-SOL-000136308 jest finansowany przez Unię Europejską, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności. 

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają
poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.