„Uwaga na zdrowie” – zajęcia fizyczne w Uniejowie

Zajęcia fizyczne dla uczestników z Uniejowa były bardzo urozmaicone, aby każdy mógł „przećwiczyć” na sobie, co mu pomaga utrzymać dobrą kondycję i sprawność. 
 
SPACERY nordic walking 
Oświetlone alejki parkowe i tereny zielone wokół uniejowskich term sprzyjają temu, by taki spacer, poprzedzony rozgrzewką, instruktażem dotyczącym doboru kijków, obuwia i ubioru, mógł odbywać się nawet o zmierzchu.
 
Z BULAMI BEZ BÓLU
Gra w bule była dla wielu osób nową formą aktywności ruchowej, ale też i okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Grać może każdy, a kto nie ma na to ochoty, może kibicować innym. Najważniejsza atmosfera towarzysząca rywalizacji. Gra wciąga – to wspaniały pomysł na spędzanie czasu w grupie i z pewnością wart rozpropagowania. Spróbujcie takiej aktywności. 
 
AREOBIK w wodzie odbył się na basenie termalnym w Uniejowie. 

Pozytywne właściwości wody termalnej znane są już od starożytności. Termy Uniejów czerpią ją za pomocą trzech odwiertów z głębokości ponad 2 kilometrów spod powierzchni ziemi. Co szczególnie istotne, dzięki swoim właściwościom wodę tą nazywamy hipertermalną i mineralną. Jej korzystny wpływ na zdrowie i urodę został potwierdzony badaniami naukowymi. Szczególnie duże uznanie znajduje wśród osób cierpiących na reumatyzm, dyskopatię, nerwoból i schorzenia o podłożu laryngologicznym. Uniejowska solanka termalna znajduje zastosowanie przy leczeniu chorób, głównie: reumatoidalnych – zwyrodnień stawów, ortopedyczno-urazowych i stanów po zabiegach operacyjnych narządu ruchu, skóry, schorzeń nosa, ucha, gardła i krtani, nerwobólach, dyskopatiach, nerwicach. Woda termalna w basenach charakteryzuje się: wydajnością 120 m3/h, temperaturą 68°C, niską mineralizacją na poziomie 7g/l.

Źródło: https://www.termyuniejow.pl/o-termach/jak-dziala-woda-termalna 

Poniżej fotorelacja z zajęć. 
 
 
 
 
 
 
      
„Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”