„Uwaga na zdrowie” – zajęcia fizyczne

Uczestnicy projektu w piątek wzięli udział w aqua areobiku w Aquaparku Fala w Łodzi oraz ćwiczyli jogę w studiu DarJogi w Aleksandrowie Łódzkim. 

Zajęcia z aqua areobiku są realizowane w ramach specjalnie przygotowanego programu dla seniorów: Aqua Senior. Zajęcia dla seniorów łączące aqua aerobik z elementami strechingu, prowadzone przy muzyce, mają wyraźny akcent prozdrowotny. Dzięki gimnastyce w wodzie sprawność fizyczna wzrasta. Następuje poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej, poprawa ruchomości stawów oraz wzmocnione zostają wszystkie partie mięśni. Ćwiczenia w wodzie dla seniorów odciążają cały kręgosłup, przeciwdziałają osteoporozie oraz chorobom naczyniowo-sercowym. Zajęcia te korzystnie wpływają na samopoczucie psychiczne, a udział w nich relaksuje, odpręża i bawi. 

 
Joga poprawia siłę mięśni głębokich i ścięgien, poprawia ukrwienie pleców, wzmacnia system nerwowy i oczywiście pomaga rozciągnąć i rozluźnić mięśnie. Inne pozytywne efekty jogi może to polepszenie kondycji i zmniejszenia wagi ciała. Ciało się wzmocni, stanie bardziej elastyczne, odporne i gibkie, przez co automatycznie mniej podatne na urazy. Asany harmonijnie rozwijają ciało, ponieważ podczas wykonywania ich angażowane są równomiernie wszystkie grupy mięśni, stawy oraz kości, przez co spowalnia się proces zużycia tkanek.
Poniżej fotorelacja z zajęć:
AQUA AREOBIK w Łodzi
   
JOGA w Aleksandrowie Łódzkim