„Seniorze, na zdrowie”! – info edukacyjne

👋🏻 Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami informacjami na temat korzyści zdrowotnych płynących z Nordic Walking. 🚶‍♀️Ta łatwa do wykonania aktywność może mieć znaczący wpływ na Wasze zdrowie i samopoczucie.

👀Oto kilka chorób, którym Nordic Walking może pomóc zapobiec lub złagodzić ich objawy:

1️⃣Choroby serca: Nordic Walking jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji serca. Regularna aktywność fizyczna może obniżyć ciśnienie krwi, poprawić krążenie oraz zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
2️⃣Cukrzyca typu 2: Nordic Walking może pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi poprzez zwiększenie wrażliwości na insulinę i poprawę metabolizmu glukozy.
3️⃣Osteoporoza: Ćwiczenia oporowe, takie jak Nordic Walking, pomagają wzmocnić kości i zwiększyć gęstość mineralną, co może zmniejszyć ryzyko osteoporozy.
4️⃣Choroby stawów: Nordic Walking jest łagodnym ćwiczeniem, które nie obciąża stawów tak bardzo jak bieganie czy inne intensywne formy aktywności. Może to pomóc w utrzymaniu elastyczności stawów i zmniejszeniu bólu.
5️⃣Otyłość: Regularne Nordic Walking może przyczynić się do utraty wagi lub utrzymania zdrowej masy ciała poprzez spalanie kalorii i zwiększenie metabolizmu.
6️⃣Choroby neurologiczne: Badania wykazały, że aktywność fizyczna, w tym Nordic Walking, może pomóc w łagodzeniu objawów chorób neurologicznych, takich jak Parkinson czy choroba Alzheimera.

🧐Pamiętajcie, że Nordic Walking można łatwo dostosować do swoich możliwości. Możecie spacerować w swoim tempie i stopniowo zwiększać intensywność i odległość. Ważne jest również noszenie odpowiedniego obuwia i kijków Nordic Walking, które pomagają w utrzymaniu właściwej techniki.🔥

Projekt „Seniorze, na zdrowie” o numerze 2023-1-PL01-ESC30-SOL-000136308 jest finansowany przez Unię Europejską, w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności. 

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają
poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.